kosmetyki - prądy d,Arsonvala

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

prądy d,Arsonvala...
Napisano 03-11-2005 14:27
Wykorzystanie w kosmetyce i lecznictwie prądów d,Arsonvala
Prądy d'Arsonwala są jedną z odmian prąd...
Napisano 20-06-2018 11:14:30
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Prądy d'Arsonwala są jedną z odmian prąd...
Napisano 05-11-2005 16:26
Prądy d'Arsonwala są jedną z odmian prądów wielkiej częstotliwości. Stosuje się je w tzw. darsonwalizacji. Ich działanie biologiczne polega na bezpośrednim wytworzeniu minimalnej ilości ciepła w tkankach w czasie oddziaływania energii elektromagnetycznej na organizm. Prądy te wywierają wpływ na zakończenia nerwów wegetatywnych, co przejawia się zmienioną czynnością naczyń krwionośnych skóry, występowaniem podrażnień nerwów czuciowych skóry.

darsonwalizacja ogólna- ma działanie uspokajające , dlatego jest stosowana w leczeniu bezsenności spowodowanej zaburzeniami w układzie wegetatywnym przy stanach wyczerpania nerwowego, nerwicy wegetatywnej. Wykonuje się ją przy użyciu solenoidu, złożonego z ok. 30 zwojów drutu miedzianego, wewnątrz którego umieszcza się pacjenta.
Przeciwwskazania do zabiegu darsonwalizacji ogólnej: ciąża, nadciśnienie, obrzęki, choroby serca, uszkodzenia i rany na skórze, stany zapalne, gorączka , astma, metalowe implanty.


darsonwalizacja miejscowa - stosuje się w leczeniu nerwobóli, zaburzeń czucia skórnego, świądu, odmrożeń, w kosmetyce zaś jako elektryczny masaż twarzy, wykorzystując jej działanie bodżcowe na układ naczyniowy skóry oraz działanie odświeżające. Zabiegi miejscowe wykonuje się głównie za pomocą elektrod kondensatorowych (z węgla lub grafitu) lub elektrod szklanych ( pelot) próżniowych, o rozmaitych kształtach lub wypełnionych gazem szlachetnym, do wnętrza których jest wtopiona elektroda metalowa. Peloty w zetknięciu ze skórą powodują iskrzenie (wyładowania elektryczne). Podczas zabiegu wytwarza się ozon, który działa na skórę dezynfekująco i bakteriobójczo.
W gabinecie kosmetycznym darsonwalizację najczęściej stosuje się po zabiegu oczyszczania skóry, w celu dezynfekcji, przy łojotoku skóry twarzy i skóry owłosionej.
Przeciwwskazania do zabiegu darsonwalizacji twarzy elektrodą próżniową:
trądzik różowaty, teleangiektazja, stany alergiczne skóry, stany zapalne i zakażne skóry.
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.52