kosmetyki - prądy d,Arsonvala

nastepnych 20Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Kobieta Uroda i Moda

prądy d,Arsonvala

Wykorzystanie w kosmetyce i lecznictwie prądów d,Arsonvala
03-11-2005 14:27

Prądy d'Arsonwala są jedną z odmian prąd

23-07-2014 09:47:14

Prądy d'Arsonwala są jedną z odmian prąd

Prądy d'Arsonwala są jedną z odmian prądów wielkiej częstotliwości. Stosuje się je w tzw. darsonwalizacji. Ich działanie biologiczne polega na bezpośrednim wytworzeniu minimalnej ilości ciepła w tkankach w czasie oddziaływania energii elektromagnetycznej na organizm. Prądy te wywierają wpływ na zakończenia nerwów wegetatywnych, co przejawia się zmienioną czynnością naczyń krwionośnych skóry, występowaniem podrażnień nerwów czuciowych skóry.

darsonwalizacja ogólna- ma działanie uspokajające , dlatego jest stosowana w leczeniu bezsenności spowodowanej zaburzeniami w układzie wegetatywnym przy stanach wyczerpania nerwowego, nerwicy wegetatywnej. Wykonuje się ją przy użyciu solenoidu, złożonego z ok. 30 zwojów drutu miedzianego, wewnątrz którego umieszcza się pacjenta.
Przeciwwskazania do zabiegu darsonwalizacji ogólnej: ciąża, nadciśnienie, obrzęki, choroby serca, uszkodzenia i rany na skórze, stany zapalne, gorączka , astma, metalowe implanty.


darsonwalizacja miejscowa - stosuje się w leczeniu nerwobóli, zaburzeń czucia skórnego, świądu, odmrożeń, w kosmetyce zaś jako elektryczny masaż twarzy, wykorzystując jej działanie bodżcowe na układ naczyniowy skóry oraz działanie odświeżające. Zabiegi miejscowe wykonuje się głównie za pomocą elektrod kondensatorowych (z węgla lub grafitu) lub elektrod szklanych ( pelot) próżniowych, o rozmaitych kształtach lub wypełnionych gazem szlachetnym, do wnętrza których jest wtopiona elektroda metalowa. Peloty w zetknięciu ze skórą powodują iskrzenie (wyładowania elektryczne). Podczas zabiegu wytwarza się ozon, który działa na skórę dezynfekująco i bakteriobójczo.
W gabinecie kosmetycznym darsonwalizację najczęściej stosuje się po zabiegu oczyszczania skóry, w celu dezynfekcji, przy łojotoku skóry twarzy i skóry owłosionej.
Przeciwwskazania do zabiegu darsonwalizacji twarzy elektrodą próżniową:
trądzik różowaty, teleangiektazja, stany alergiczne skóry, stany zapalne i zakażne skóry.
05-11-2005 16:26
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.83